Słomiany kapelusz z czym połączyć latem?

Już parę lat temu słomiane kapelusze podbijały plaże na całym świecie. Niezależnie od tego czy były używane przez kobiety jako ochronę przed promieniami słońca w upalne dni, czy podczas wieczornych spotkań jako formalne nakrycie głowy.

słomiany kapelusz na latoPoczątki słomianego kapelusza.

Na początku swojego istnienia był używany jako okrycie głowy dla rolników. Dopiero podczas XIX wieku kobiety z arystokracji zaczęły zakładać podczas spacerów na wyjazdach. Przez swoją lekkość zyskały w ich oczach. Obecnie jesteśmy w stanie znaleźć różne propozycje tak prostego okrycia głowy jakim jest słomiany kapelusz.

Kiedy nosić słomkowe kapelusze?

Bez względu na okazję, kapelusze słomkowe dodadzą Twojej stylizacji odrobinę intrygującego ale jakże kobiecego wyglądu. Ogromnym plusem każdego kapelusz niezależnie od materiału z jakiego został wykonany jest to, że jeśli go wybierzemy nie będziemy musiały tracić czasu na to aby doszlifować swoją fryzurę przed wyjściem. Jeżeli wybierasz już słomkowy kapelusz na plaże pamiętaj, że włosy powinny być rozpuszczone. Gdyż to właśnie on będzie grał pierwsze skrzypce w Twojej stylizacji. Dlatego warto dodać swoim włosom odrobinę objętości. Używając pianki lub po prostu modelujące je używając do tego grubej okrągłej szczotki.

kobiecy dodatek

Ale jak już wspomniałam na początku słomkowe kapelusze przeważnie towarzyszą kobietom na plaży. W tym roku stały się typowym „must have”. Podczas wyjazdów modny dodatek jakim jest z pewnością doda Twoim stylizacjom charakteru. Tym bardziej warto na niego postawić jeśli jesteś fanką zarówno praktycznych jak i bardzo uniwersalnych akcesoriów. Z pewnością słomiany kapelusz wpiszę się zarówno w jedną jak i w drugą opcję. Oprócz swojej praktyczności podczas opalania na plaży, kapelusze sprawdzą się podczas spacerów.
Jednak nie da się ukryć, że kapelusze damskie są świetnymi dodatkami do letnich stylizacji. Potrafią świetnie skomponować się z sukienkami oraz różnymi topami. Dodatkowo możemy mieć pewność, że jest to jeden z nielicznych dodatków, które możemy nosić bez obaw przed tym iż wyjdzie z mody. Więc moim zdaniem warto się zastanowić i wybrać odpowiedni model dla siebie na nadchodzące lato.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *